fotomichal.cz
svatební fotografiesvatební fotografiesvatební fotografiesvatební fotografiesvatební fotografie

Aby se svatba vydařila

Svatební den má být tím nejkrásnějším v životě. Jeho příprava obnáší příjemné promýšlení a plánování, které vyžaduje dostatek času.

Když je svatba za dveřmi…

Svatební den má být tím nejkrásnějším v životě. Jeho příprava obnáší příjemné promýšlení a plánování, které vyžaduje dostatek času. Nezáleží na tom, zda chcete svatbu malou, pouze mezi nejbližšími nebo naopak velkolepou oslavu v Las Vegas. 

 

Kdy začít plánovat

Jestliže jste se rozhodli pro malou a jednoduchou svatbu, na její přípravu vám mohou stačit i pouhé dva měsíce. Pokud však chcete obřad se vším všudy, vyhraďte si na jeho přípravu půl roku až rok dopředu.

Při plánování termínu svatby myslete na to, že některá data jsou žádanější. Jedná se především o  měsíc červen, předvánoční čas nebo data, která mají určitou číselnou symboliku. Nezapomeňte si tedy své životní datum zarezervovat co nejdříve, ušetříte si zklamání! Pro krásné svatební fotografie je také důležitý i svatební fotograf .

 

Obřad a formality

V rámci předsvatebních příprav nezapomínejte na to, že sňatek je také právní úkon. V České republice máte na výběr mezi občanským nebo církevním sňatkem. Vždy si dopředu ověřte podmínky sezdání, zvláště při církevním sňatku mohou mít duchovní požadavky, které pro vás nebudou akceptovatelné. Pokud se hodláte vdávat v cizí zemi, je třeba předem zjistit jaké náležitosti tamější úřady požadují a nezanedbatelné jsou i poplatky.

 

Připravte si rozpočet

Při plánování svatby se vyhnete rozčarování, když si předem naplánujete výdaje. Nejprve si sepište všechny své představy a potom si zjistěte aktuální ceny, za které jde to, či ono pořídit. Pokud jsou vaše možnosti omezené, pokuste se z rozpočtu vyškrtat položky, na kterých vám záleží nejméně. Také předem naplánujte, kdo hradí které výdaje.

 

Kadeřník a kosmetika

V rámci předsvatebních příprav doporučujeme nejen vyzkoušet účes a líčení, ale vyplatí se také s předstihem podstoupit čištění pleti, manikůru a promyslet si úpravu nehtů pro svatební den.

 

Šaty

Snad nejdůležitějším okamžikem předsvatebních příprav pro nevěstu je výběr svatebních šatů. Můžete si pořídit šaty ušité na míru, jejich cena se pohybuje od 3000 Kč za ty nejednodušší, až po luxusní róbu za mnoho tisíc. Velmi oblíbené jsou půjčovny svatebních šatů. Liší se jak typy nabízených modelů, tak i jejich cenou. Obvykle také nabízejí k zapůjčení veškeré doplňky nejen pro nevěstu, ale i ostatní svatebčany.

 

Svatební oznámení

Nejběžnější způsob jak dát příbuzným a přátelům vědět o vašem rozhodnutí, je svatební oznámení. Pokud chcete být originální, můžete si je vyrobit sami, jestliže však nedisponujete výtvarnými a grafickými schopnostmi, doporučujeme obrátit se na grafickou firmu nebo tiskárnu. Budete si moci vybrat z nabídky katalogů nebo si oznámení necháte navrhnout na míru. 

 

Prstýnky

Výběr prstýnků náleží k nejkrásnějším okamžikům předsvatebních příprav. Nezapomínejte, že při jejich výběru je třeba hledět nejen na vzhled prstenu, ale také na odolnost, kvalitu materiálu a správnou velikost. Je to šperk, který vás bude provázet po celý život.

 

Hostina

Doby, kdy se svatební hostina z velké části připravovala doma a povinností nevěsty bylo účastnit se pečení cukroví, jsou dávno pryč. Využijte služeb restaurací nebo cateringových společností, které vám zajistí kompletní hostinu třeba i v romantické přírodě.

 

Květiny

S výběrem kytice je vhodné nechat si poradit od profesionálů, kteří doporučí typ vazby nejen k vašim šatům, ale vysvětlí vám i to, jak svatební kytici správně držet. Ušetříte si zklamání, že vaše překrásná kytice působí na fotografiích doslova jako neforemné koště.  

 

Svatební agentury

Pokud se chcete vyhnout starostem s přípravami a organizací, využitje některou ze služeb svatebních agentur.

 

Přejeme vám mnoho úspěchů a radosti při přípravě vašeho svatebního dne. Ať bude jakýkoliv, nezapomeňte na  základní pravidlo: čím dříve začnete svatbu plánovat, tím méně kompromisů budete muset udělat!

 

   

 

všechny fotografie jsou dílem fotomichal.cz a jejich kopírování je zakázáno.


© Zdeněk Michal - všechna práva na užívání fotografií a dalšího obsahu jsou vyhrazena.

Hledáte DJ?

Emanuel Míšek

www.djsvatba.cz

Hledáte kameramana?

Stanislav Havelka, 602 392 619

stanislav.havelka@tiscali.cz

Hledáte kapelu?

Na šikmé ploše

www.plocha.com