fotomichal.cz
svatební fotografiesvatební fotografiesvatební fotografiesvatební fotografiesvatební fotografie

Dotazy, vzkazy

Chcete se na něco zeptat nebo jenom nechat vzkaz?
(na témata porušující zákony ČR a nevhodné výrazy nebude reagováno a budou smazány)


(spamová ochrana)


Zajímalo by mě kdy je nejvhodnější naplánovat focení svatebních portrétů (park, zámek apod.). Nechtěli bychom nechat hosty čekat před svatební hostinou, ani narušit další průběh svatebního dne, přesto bychom tomu chtěli věnovat alespoň hodinu a více, abychom měli hezké fotografie. Co mě můžete na základě Vašich zkušeností doporučit? (Marie L. - 26.4.2010)

Jako svatební fotograf vím, že fotografování portrétů je z hlediska svatebčanů nutné zlo. Aby co nejméně svatebčany rušilo je vhodné je zařadit tak, aby si Vaší nepřítomnosti ani nevšimli. Nejjednoduší je po obřadě vyfotit skupinové portréty, poté jít na hostinu, po obědě zahájit svatební veselí novomaželským sólem, případně další zábavou. Poté se můžeme celkem vklidu odebrat na focení. Na hostině je potom vhodné nechat někoho zasvěceného, který má naplánovaný program pro svatebčany - soutěže, tančení, scénky apod. po dobu Vaší nepřítomnosti.
Pokud je obřad v hezkém místě a na svatební hostinu se jede někam dále, můžeme zařadit portréty hned za obřad s tím, že pro svatebčany zajistíme nějaký program - např. prohlídka pivovaru, ochutnávka vín apod. - záleží na možnostech dané lokality.
Většinou ale může úplně dostačovat, když si svatební hosté mohou někde ve stínu sednout a případně si tam objednat něco k pití.

Zdeněk Michal

Dobrý den, budete nám fotit v červenci svatbu - v Brno v kostel sv. Jakuba. Brno moc neznáme, jelikož nejsme místní, kde byste doporučil fotografování portrétů? (Monika Dvořáková - 16.3.2010)

Kostel sv. Jakuba je velmi pěkný - velká okna, hodně světla u oltáře. Jednou z nejhezčích lokalit ve středu Brna jsou Denisovy sady - nacházejí se na Petrově. Pokud jako svatební fotograf Brno fotím svatbu na Nové radnici, popř. v některém z okolních kostelů je potom celkem snadné se po obřadě rovnou přesunout tam. Svatební fotografie Brno se dají pořizovat v kolonándě - a to i v případě lehkého deště. Další variantou je Špilberk. Tady bych spíše doporučil cesty k němu, než samotný hrad. Je to přece jenom bývalé vězení, které nepůsobí až tak moc romanticky. V případě nepříznivého počasí se také dá také fotografovat třeba někde v kavárně nebo v baru.

Zdeněk Michal

Dobrý den, nikde na webu neuvádíte jak dlouho průměrně fotíte svatební portréty, popř. kolik času si máme vyhradit mezi obřadem a svatební hostinou. Děkuji. (Kamil - 8.3.2010)

Na portréty je vhodné vyčlenit si zhruba 1 hodinu času. Také záleží na tom, kolik lidí je na obřadě - při větších počtech (nad 60 lidí) se stává že se s novomanželi chtějí fotit jedni kamarádi, druzí, sestřenice, bratranci... potom mohou zabrat skupinovky i přes půl hodiny. Další čas zabere případné "zatahování". Dobrá varianta je také ta, že se po obřadě vytografují skupinky a jede se na hostinu a po obědě se na hodinku s novomanželi vzdálíme a vyfotíme svatební portréty. Ale zpět k Vašemu dotazu: pokud chcete fotit portréty bezprostředně po obřadě, potom doporučuji nechat rozestup mezi koncem obřadu a začátkem hostiny zhruba 1,5 hodiny - záleží ale především na Vás kolik času tomu chcete věnovat.

Zdeněk Michal

Zajímalo by mě, zda fotíte na kinofilm nebo na digital a zda potom dostaneme fotografie v takovém formátu, abychom si mohli sami některé z nich vyvolat? (Jana Š. - 1.3.2010)

Fotografuji pouze na profi digitální techniku Canon, aktuálně používám jako svatební fotograf 1ds mark II a záložní tělo 5d. Osobně si neumím představit, vzhledem k různorodým světelným poměrům, fotografovat celou svatbu na kinofilm. Fotografie dostanete v maximálním rozlišení a bude na Vás zda si znich necháte vyrobit formát 10x15 nebo A3 zvětšeninu.

Zdeněk Michal

Dobrý den, je možnost se s Vámi sejít a prodiskutovat naši představu svatebního fota? popř. prohlédnout další svatební fotografie? (BK - 17.2.2010)

Sejít se můžeme samozřejmě kdykoliv v pracovní dny v sídle firmy Autograph ve Velkém Meziříčí. Je ale vhodné dopředu zavolat, abych si na Vás rezervoval čas a mohl se Vám v klidu věnovat. Fotografie samozřejmě mohu ukázat, ale ještě bych Vám poslal do e-mailu jméno a heslo do skryté sekce na www.fotomichal.cz kde jsou kompletní ukázky fotogalerií ze svateb.

Zdeněk Michal

předchozí 1 2 3 4 další

všechny fotografie jsou dílem fotomichal.cz a jejich kopírování je zakázáno.


© Zdeněk Michal - všechna práva na užívání fotografií a dalšího obsahu jsou vyhrazena.

Hledáte DJ?

Emanuel Míšek

www.djsvatba.cz

Hledáte kameramana?

Stanislav Havelka, 602 392 619

stanislav.havelka@tiscali.cz

Hledáte kapelu?

Na šikmé ploše

www.plocha.com